گریتینگ کامپوزیتی به صفحات مشبکی گفته می شود ، که در سطح گریتینگ  خانه های مشبک توخالی با فواصل معین در کل سطح تکرار گردیده است و گریتینگ کامپوزیت به دو نوع گریتینگ کامپوزیت  پالترود و گریتینگ کامپوزیت  مولد تقسیم می گردد . گریتینگ کامپوزیت از ترکیب الیاف شیشه و رزین و مواد پلیمری دیگر تولید میگردند که گریتینگ کامپوزیتی با عناوینی دیگر  مانند گریتینگ کامپوزیت ، گریتینگ فایبرگلاس ، گریتینیگ FRP و گریتینگ GRP در بازار ایران معرفی می گردد .پس چنانچه به دنبال درپوش یا کفپوشی مناسب برای محیط های شیمیایی و … هستید، گروه هدایت کامپوزیت پارسیان ارائه دهنده محصولات گریتینگ، به شما گریتینگ کامپوزیتی را پیشنهاد می کند.

گریتینگ کامپوزیتی  نسبت به گریتینگهای گالوانیزه، از عمر مفید، مقاومت وزنی و مقاومت شیمیایی به مراتب بالاتری برخوردارندو همچنین گریتینگ کامپوزیت با وجود وزن کم و مقاومت بالا از قیمت  به صرفه ای برخودار است . از دیگر مزایای گریتینگ کامپوزیتی می توان به ضد حریق بودن آن، سبکی، مقاوت وزنی بالا، مقاومت حرارتی و شیمیایی بالا، ضد لغزش بودن آن و تنوع رنگی اشاره نمود که کاربرد گریتینگ کامپوزیتی  عبارتند از :

1-استحکام ویژه بالاتر از گریتینگ های گالوانیزه

2-مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی

3-مقاومت شیمیای بسیار بالا

4-ضد لغزش

5-تنوع رنگ

6-وزن کم ( 75% کم تر از وزن فلزات )

7-نصب آسان

قبلی
بعدی

انواع گریتنگ کامپوزیت :

1- گریتینگ کامپوزیت مولد بدون پوشش

2- گریتینگ کامپوزیت پوشش دار ( آجدار و بدون آج)

3- گریتینگ کامپوزیت پالترود

4- گریتینگ کامپوزیت پالترود پوشش دار (اجدار و بدون آج)

گریتینگ کامپوزیت مولد (بدون پوشش):

این نوع گریتینگ کامپوزیتی از صفحات مشبک با فواصل معینی که در کل سطح آن تکرار گردیده است .

یکی از مزایای اصلی گریتینگ کامپوزیتی مولد نسبت به سایر گریتینگ های کامپوزیتی مقاومت فشاری آن می باشد

 

ابعاد عمومی گریتینگ کامپوزیت به شرح ذیل می باشد :

1-گریتینگ کامپوزیت با چشمه 38*38 میلمیتر به سایز 1.22*3.66 متر

2- گریتینگ کامپوزیت با چشمه 50*50 میلیمتر به سایز 1.22*3.66 متر

یکی از ویژگی های گریتینگ کامپوزیت ،  برش آسان گریتینگ و تبدیل آن به سایز های دیگر نسبت به میزان مصرف در پروژه ها می باشد

ارتفاع(mm)چشمه(mm)سایز پنل(mm)
30381220*3660
35381220*3660
38381220*3660
ارتفاع(mm)چشمه(mm)سایز پنل(mm)
40501220*3660
45501220*3660
50501220*3660

'گریتینگ کامپوزیت مولد پوشش دار ( آجدار و بدون آج):

گریتینگ کامپوزیت پوشش دار همانند گریتینگ کامپوزیت مولد بدون پوشش می باشد با این تفاوت بر روی سطح خانه های مشبک تو خالی با ورق پوشش کامپوزیتی ( آجدار و بدون آج) پوشش داده شده است . نام دیگر این نوع گریتینگ کامپوزیتی ، چکر پلیت کامپوزیتی می باشد .

از مزایای این نوع گریتینگ کامپوزیتی عدم نفوذ مایعات و بالا بردن استحکام گریتینگ کامپوزیت می باشد

گریتینگ کامپوزیت پالترود :

گریتینگ کامپوزیت پالترود به صفحاتی گفته می شود که در سطح آن مقاطع I شکل که از جنس کامپوزیت می باشند به صورت موازی از هم قرار گرفته اند .

از مزایای گریتنگ کامپوزیت پالترود می توان به مقاومت آن در طول و استفاده از گریتینگ کامپوزیتی پالترود در ابعاد مختلف دارا می باشند

جهت نصب انواع گریتنگ کامپوزیت  بر روی سطوح مختلف فلزی و بتن احتیاج به بست گریتینگ کامپوزیت (کلمپ گریتینگ) می باشد. این محصول در اشکال مختلف (بست M شکل، بست L شکل، بست C شکل) و دو جنس مختلف بست استنلس استیل گریتینگ و بست گالوانیزه گریتینگ موجود می باشد.

 

وزن گریتینگ کامپوزیتی در مقایسه با وزن گریتینگ فلزی بسیار سبک تر می باشد و هر پنل گریتینگ کامپوزیتی بدون نیاز به تجهیزات خاصی با نیروی انسانی قابلیت جابجابی دارد. وزن هر متر مربع گریتینگ کامپوزیت وابسته به ارتفاع گریتینگ می باشد که در جدول پایین صفحه وزن پنل های مختلف گریتینگ کامپوزیتی ذکر شده است.

قیمت گریتینگ کامپوزیت :

گریتینگ کامپوزیت به دلیل وزن پایین و مقاومت بالا در برابر محیط های اسیدی و خورنده قیمت بسیار مناسبی نسبت به گریتنگ های گالوانیزه و پلاستیکی دارد

مقایسه گریتنگ کامپوزیت مولد و پالترود :

هر دو گریتینگ کامپوزیتی مولد و گریتینگ کامپوزیتی پالترود از ترکیب الیاف شیشه و انواع رزین ها تشکیل می گردند ، با این تفاوت میزان درصد الیاف و رزین مورد استفاده در گریتینگ کامپوزیتی مولد و گریتینگ کامپوزیتی پالترود متفاوت می باشد . و وزن این دونوع گریتینگ کامپوزیتی 1/4 گریتنگ های فولادی می باشند .

گریتینگ کامپوزیتی پالترود نسبت به گریتینگ کامپوزیتی مولد استحکام و مقاومت بالاتری دارد و گریتینگ کامپوزیتی مولد نسبت گرتینگ کامپوزیتی پالترود مقاومت خوردگی بالاتری دارد .